Lilleniit

Lilleniitude rajamine

Lilleniidu rajamine seemnest on aeganõudev töö, aga korralikult rajatud lilleniit pakub silmailu ja pikemas pespektiivis on seda lihtne hooldada. Lilleniidu seemnest rajamine ja selle täielikuks valmimiseks kulub vähemalt kaks hooaega.

Lilleniitu võib, aga rajada ka juba ettekasvatatud lilleniidumattidest. Kasvatame ja paigaldame lilleniidumatte, mille tulemusena saab lilleniitu nautida juba palju kiiremini ning lihtsama vaevaga võrreldes seemnest külvatud lilleniidu rajamisega.

Pakume teenusena lilleniitude rajamist kohapeal seemnekülvi teel ja paigaldame ka lilleniidumatte.

Lilleniidumatt

  • Lilleniidumatt koosneb erinevatest kõrrelistest ja rohkem kui 20 erinevast õitsevast niidulillest.
  • Lilleniidumatt kasvab biolaguneval kookosalusel ja on paigaldamise hetkel 95% ulatuses kaetud.
  • Tagab soovitud tulemuse koheselt.
  • Lilleniidu segu sisaldab tuntud niidutaimi (raudrohi, kellukad, härjasilm, rukkililled, magunad, tulikad, nurmenukk jne) Ka õitsemisaeg on neil erinev, näiteks varajane õitsemisaeg on nurmenukul.

Lilleniit

NIIDULILLED

ACHILLEA MILLEFOLIUMAGROSTEMMA GITHAGOCAMPANULA PERSICIFOLIACAMPANULA ROTUNDIFOLIACENTAUREA CYANEACENTAUREA JACEAFILIPENDULA VULGARISGALIUM VERUMHIERACIUM UMBELLATUMHYPERICUM PERFORATUMKNAUTIA ARVENSISLEONTODON HISPIDUSLEUCANTHEMUM VULGARELINARIA VULGARISLOTUS CORNICULATUSLYCHNIS VISCARIAPAPAVER RHOEASPLANTAGO MEDIAPRIMULA VERISRANUNCULUS ACRISRUMEX ACETOSELLASAXIFRAGA GRANULATA

KÕRRELISED ja HEINTAIMED

AGROSTIS CAPILLARISANTHOXANTHUM ODORATUMARRHENATHERUM ELATIUSCYNOSURUS CRISTATUSFESTUCA OVINAFESTUCA RUBRA

Lilleniitude hooldus

Lilleniit on hooaja keskel hooldusvaba. Hooldusvajadus on 1-2x aastas. Peamine hooldus seisneb sügisel vahetult enne vegetatsiooni perioodi lõppu niiduala niitmisel. Niidetud taimedel lastakse kohapeal kuivada kuni seemned on eraldunud, mille järel tuleb kuivanud taimeosad koristada.

Küsi infot ja pakkumist: info@taimematid.ee